VLADA KS POZVANA NA JOŠ JEDAN SASTANAK PRIJE DONOŠENJA ODLUKE KOORDINACIJE SINDIKATA O ORGANIZACIJI I REALIZACIJI ŠTRAJKA UPOZORENJA I GENERALNOG ŠTRAJKA

Nakon što je Vlada Kantona Sarajevo ignorisala zahtjev Koordinacije upućen je poziv za održavanje još jednog sastanka sa pregovaračkim timom Vlade KS, uz upozorenje da ukoliko se premijer i svi resorni ministri ne odazovu pozivu da će se donijeti odluka o organizaciji i provođenju štrajka u svim javnim institucijama u Kantonu Sarajevo.

Koordinacija osam sindikata koji predstavljaju 25000 radnika u Kantonu Sarajevo danas je imala sastanak na kojem je odlučeno da se uputi urgencija za još jedan sastanak prije nego Koordinacija osam sindikata donese odluku o organizaciji i realizaciji štrajka upozorenja i generalnog štrajka u osnovnim i srednjim školama, predškolskim, visokoškolskim i ustanovama kulture, nauke i socijalne zaštite, MUP-u i Upravi policije, zavodima i organima službe, te javnim komunalnim preduzećima i javnim ustanovama zdravstva.

“U navedenom aktu Koordinacija osam sindikata Vas je upoznala o svojim odlukama od 20.12.2022. godine i pozvala Vladu Kantona Sarajevo da se održi još jedan sastanak najkasnije do danas, odnosno do petka, 23.12.2022. godine kako bi se pregovori okončali uz prisustvo svih resornih ministara.
Imajući u vidu da ste ignorisali naš dopis od 20.12.2022. godine, odnosno na isti nismo dobili pisani odgovor, pozivamo Vas i sve resorne ministre u Vladi Kantona Sarajevo na posljednji sastanak i pregovore koji će se održati u ponedjeljak, 26.12.2022. godine sa početkom u 09:00 sati u Domu sindikata u Sarajevo. Ukoliko ne prihvatite naš dobronamjerni poziv na sastanak/pregovore, informišemo Vas da će Odluka Koordinacija osam sindikata o organizaciji i realizaciji štrajka upozorenja i generalnog štrajka biti donesena i upućena prema organima osam sindikata na dalje postupanje”, navodi se u urgenciji prema Vladi Kantona Sarajevo.