SASTANAK U KANTONALNOM TUŽILAŠTVU KANTONA SARAJEVO

U zgradi Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo danas je održan sastanak glavne kantonalne tužiteljice Sabine Sarajlije i predstavnika Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.

Razgovarano je o aktuelnim dešavanjima i poboljšanju uslova rada uposlenika ovog tužilaštva, uz obavezu poštivanja potpisanog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe u Kantonu Sarajevo.

Delegacija Sindikata u sastavu predsjednik Elvis Zornić, te članovi Upravnog odbora Mahira Selimović i Amel Hamzić istakli su da naš sindikat kao reprezentativni sindikat zastupa prava svih državnih službenika i namještenik.

Zaključeno je da je u interesu svih zajednički rad na rješavanju statusa i uslova rada uoslenika pravosudnih institucija, te od glavne kantonalne tužiteljice zatraženo da ovim procesima upozna i novoimenovanu glavnu kantonalnu tužiteljicu.

Sastanku je prisustvovao i sekretar Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo Alen Šarčević, te Arnela Mujkić (zamjenica predsjednika Sindikalne organizacije) i Dženana Jamakosmanović ispred Sindikalne organizacije Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo.