VLADA KS DALA SAGLASNOST NA NEZAKONIT GRANSKI KOLEKTIVNI UGOVOR

Vlada Kantona Sarajevo danas je usvojila Odluku o davanju saglasnosti za potpisivanje Kolektivnog ugovora o izmjenama i dopunama Kolektivnog ugovora za službenike organa uprave i sudske vlasti u Federaciji Bosne i Hercegovine nakon što su okončani pregovori i usaglašen tekst Kolektivnog ugovora o izmjenama i dopunama Kolektivnog ugovora za službenike organa uprave i sudske vlasti u FBiH utvrđenog između pregovaračkog tima Vlade FBiH i vlada kantona sa pregovaračkim timom Sindikata državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudskoj vlasti i javnim ustanovama u FBiH, od Grada Sarajeva i općina u Kantonu Sarajevo, saopštila je Press služba Vlade KS.

Kako je navedeno ovaj kolektivni ugovor bit će potpisan nakon što to uradi Vlada Fedracije BiH.

Upravni odbor Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika u Sarajevu izražava žaljenje ovakvim činom Vlade KS kojim je pokazala da joj je nebitno mišljenje radnika i zakonitost akata.
Iz Sindikata poručuju da će poduzeti sva zakonom dopuštena sredstva kako bi se ovakav kolektivni ugovor stavio van snage do njegovog usaglašavanja sa zakonom i Ustavom BiH.