U Ministarstvu pravde i uprave KS: Razmatran Nacrt Uredbe o pravilima disciplinskog postupka za disciplinsku odgovornost državnih službenika u organima državne službe KS

Ministar pravde i uprave Kantona Sarajevo Mario Nenadić održao je jučer sastanak sa članovima Tima za izradu prijedloga Uredbe o pravilima disciplinskog postupka za disciplinsku odgovornost državnih službenika u organima državne službe u Kantonu Sarajevo.

Ministar i članovi Tima su analizirali nacrt ove uredbe u cilju njenog usaglašavanja i tom prilikom iznijeli svoje primjedbe i sugestije na ovaj radni materijal.

“Nakon ovog sastanka, Ministarstvo će pripremiti prijedlog uredbe koji će biti dostavljen sindikatima na davanje saglasnosti, a potom će uredba biti dostavljena Vladi KS na razmatranje”, pojasnio je ministar Nenadić i dodao da je ovo još jedan od propisa koji se donosi u skladu s odredbama Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo donesenog u julu ove godine.

Na sastanku je ispred Sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika u Sarajevu učestvovala dipl. pravnik Edina Krnić-Ajanović.