SVE SINDIKALNE PODRUŽNICE SAMOSTALNOG SINDIKATA KANTONALNIH DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA IMAJU REPREZENTATIVNOST, SINDIKALNA ORGANIZACIJA ZAVODA ZA PLANIRANJE RAZVOJA KS DOBILA RJEŠENJE O REPREZENTATIVNOSTI KOD POSLODAVCA

SAOPĆENJE ZA JAVNOST  –   SARAJEVO, 21. OKTOBAR, 2016.

SVE SINDIKALNE PODRUŽNICE  SAMOSTALNOG SINDIKATA KANTONALNIH DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA IMAJU REPREZENTATIVNOST, SINDIKALNA ORGANIZACIJA ZAVODA ZA PLANIRANJE RAZVOJA KS DOBILA RJEŠENJE O REPREZENTATIVNOSTI KOD POSLODAVCA

Sindikalna organizacija Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo dobila je rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo, čime su sve sindikalne podružnice Samostalnog  sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo okončale proces dobijanja reprezentativnosti.

Ovim je potvrđena reprezentativnost Sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo bez koga niko drugi ne može zastupati interese naših članova ili praviti bilo kakve dogovore, pogotovo kada je u pitanju državna služba na području Kantona Sarajevo.

Rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca priznanje je za rad i zalaganje Sindikalne organizacije Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo.

Članom 123. Zakona o radu propisano je da se „reprezentativnim sindikatom kod poslodavca smatra sindikat u koji je učlanjeno 20 posto zaposlenih od ukupnog broja zaposlenih kod poslodavca“.

Od ukupno 77  uposlenika Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo njih 76 su članovi ove sindikalne organizacije.

Ova sindikalna organizacija članica je Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo, u kojem su i sindikalne organizacije Općinskog suda u Sarajevu, Kantonalnog suda u Sarajevu, Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo i Zavoda za izgradnju  Kantona Sarajevo.

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo ima najviše sindikalnih članova u ovoj grani u KS.