SINDIKAT UPUTIO ZAHTJEV ZA SASTANAK S PREMIJEROM FBIH NERMINOM NIKŠIĆEM O STANJU I PROBLEMIMA U DRŽAVNOJ SLUŽBI U KS

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je zahtjev premijeru Federacije Bosne i Hercegovine Nerminu Nikšiću za sastanak s ciljem informiranja sa stanjem u državnoj službi u Kantonu Sarajevo, te predstavljanja problema sa kojima se susreću radnici ove grane u Kantonu Sarajevo.

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, kao reprezentativni sindikat za područje Kantona Sarajevo, smatra potrebnim detaljno informisati premijera Nikšića o trenutnom stanju u državnoj službi u Kantonu Sarajevo, te analizirati sve probleme s kojima se državni službenici i namještenici suočavaju, ali i ponuditi moguća rješenja za ove probleme.

“Želimo dodatno istaknuti i obrazložiti potrebu za izmjenama postojećih zakonskih propisa koji bi u velikoj mjeri doprinijeli rješavanju većine aktuelnih problema. Smatramo da je važno da Vlada Federacije BiH bude upoznata s problemima s kojima se suočavamo kako bi se moglo pristupiti donošenju odgovarajućih zakonskih rješenja koja će poboljšati njihovu radnu situaciju”, navodi se u zahtjevu.