SINDIKAT PONOVO ZATRAŽIO OD PREMIJERA KS NIHADA UKA DA POSTUPI PO UREDBI O ISPLATI POMOĆI OD STRANE POSLODAVCA

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo ponovo je danas zatražio od premijera Kantona Sarajevo Nihada Uka da poduzme sve aktivnosti iz nadležnosti Vlade Kantona Sarajevo kako bi se obezbijedila sredstva za isplatu pomoći u iznosu do 2.520 KM za sve državne službenike i namještenike koji rade u organima državne službe Kantona Sarajevo.

“Stoga vas ponovno molimo da poduzmete sve aktivnosti iz nadležnosti Vlade Kantona Sarajevo kako bi se obezbijedila sredstva za isplatu pomoći u iznosu do 2.520,00 KM za sve državne službenike i namještenike koji rade u organima državne službe Kantona Sarajevo”, navodi se u današnjem dopisu premijeru i Vladi Kantona Sarajevo.

Vjerujemo da će Vlada Kantona Sarajevo iznaći sredstva i na taj način postupiti po Uredbi Vlade Federacije Bosne i Hercegovine te pokazati odgovornost prema svim državnim službenicima i namještenicima.

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je 12. decembra na svojoj 22. sjednici donijela Uredbu o isplati pomoći od strane poslodavca.

Pomenutom Uredbom uređuje se pravo na isplatu pomoći od strane poslodavca, dinamika isplate i način realizacije.

Poslodavac može, na osnovu uredbe, izvršiti isplatu pomoći u maksimalnom iznosu do 2.520,00 KM.