SASTANAK S ČLANOVIMA SINDIKALNE ORGANIZACIJE KANTONALNOG TUŽILAŠTVA, PREZENTIRANI REZULTATI PREGOVORA O NOVOM KOLEKTIVNOM UGOVORU

U prostorijama Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo danas je održan sastanak za članove Sindikalne organizacije Kantonalnog tužilaštva koji je bio posvećen informisanju članova o načinu i rezultatima pregovora za novi Kolektivni ugovor.

Predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo Elvis Zornić detaljno je prezentirao sve što se dešavalo u toku pregovora.

Također su vođeni razgovori o zahtjevima članova sindikalne organizacije, poštovanju radničkih prava i organizaciji sindikalnog djelovanja.

Članovi su aktivno sudjelovali u diskusiji, te su iznijeli svoje stavove i prijedloge.

Na kraju sastanka doneseno je nekoliko zaključaka s ciljem poboljšanja trenutne situacije, uključujući konkretne korake za unapređenje trenutnog stanja radnika Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, mogućnosti za ispunjenje zahtjeva članova i jačanje sindikalnog djelovanja u skladu s radničkim pravima.