SAMOSTALNI SINDIKAT KANTONALNIH DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA U SARAJEVU: ZAHTJEV ZA UVID U DOKUMENT SA TEKSTOM GRANSKOG KOLEKTIVNOG UGOVORA

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika u Sarajevu uputio je zahtjev Kabinetu premijera Vlade Federacije BiH, odnosno vanjskom saradniku za pripremu pregovora po granskim kolektivnim ugovorima Zlatku Hurtiću za uvid u dokument sa tekstom granskog kolektivnog ugovora za službenike organa uprave i sudske vlasti u Federaciji Bosne i Hercegovine.

U skladu sa odredbama Člana 11. Zakona o slobodi pristupa informacijama u FBiH zahtjevamo kao zainteresovana strana da nam se dostavi i kopija navedene dokumentacije.

Federalna vlada juče je dala saglasnosti na tri granska kolektivna ugovora: za djelatnost proizvodnje i prerade metala, za oblast rudarstva, te za službenike organa uprave i sudske vlasti u Federaciji Bosne i Hercegovine.

Za potpisivanje ovih ugovora Vlade FBiH zadužila je resorne federalne ministre.

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika u Sarajevu upozorava da zabrinjava činjenica da niko ne zna sam tekst ugovora, a pogotovo oni kojih se tiče, dakle državni službenici i namještenici.