ODRŽANA IZBORNA SKUPŠTINA SINDIKALNE ORGANIZACIJE PVB KS

U Stanici Stup danas je održana Izborna skupština Sindikalne organizacije Profesionalne vatrogasne brigade (PVB) Kantona Sarajevo, na kojoj je izabrano novo rukovodstvo ove sindikalne organizacije.

Za novog predsjednika Sindikalne organizacije PVB KS izabran je Mirsad Karić, te su izabrani i novi članovi Sindikalnog odbora PVB KS i Nadzornog odbora.

Mirsad Karić izabran je za predsjednika sa 120 glasova za, 18 glasova protiv i jedan nevažeći listić.

Za članove Sindikalnog odbora su izabrani:

1. Duran Muhamed sa 115 glasova

2. Rizvan Ramiz sa 106 glasova

3. Avdić Zerina sa 96 glasova

4. Mirojević Edin sa 92 glasa

5. Kruščica Armin sa 84 glasa

6. Kandić Amar sa 75 glasova.

Skupštinu je otvorio dosadašnji predsjednik SO PVB KS Armin Hrelja koji je ukratko predstavio dosadašnji rad, te poželio sreću u radu novoizabranom predsjedniku i članovima Sindikalnog odbora.

Na skupštini su se obratili i predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo Elvis Zornić i potpredsjednica Sindikata Jasmina Lukovac, koji su također poželjeli sreću i uspjeh novoizabranom rukovodstvu Sindikalne organizacije PVB KS.