NAŠ SINDIKAT PREDLOŽIO SPORAZUM O SARADNJI SNDIKATA NA ZAJEDNIČKOJ BORBI ZA ZAŠTITU INTERESA RADNIKA

NAŠ SINDIKAT PREDLOŽIO SPORAZUM O SARADNJI SNDIKATA NA ZAJEDNIČKOJ BORBI ZA ZAŠTITU INTERESA RADNIKNa inicijativu Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo danas je u zgradi Doma Sindikata u Sarajevu održan sastanak predstavnika Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika FBiH i Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo na kojem je dogovoreno da se potpiše sporazum o međusobnom uvažavanju i saradnji između dva sindikata, koji će imati za cilj poboljšanje međusindikalne saradnje i razmjene informacija kao i zaštite interesa radnika koje ova dva sindikata zastupaju.

Naš Sindikat je predložio potpisivanje ovog sporazuma kojim se sindikati obavezuju da će zajedno raditi na unaprijeđenju radnih uslova, boriti se protiv diskriminacije i nepravde u radnom okruženju, te promovisati jednakost i solidarnost među radnicima.

U skladu sa ovim sporazumom sindikati će po potrebi zajedno organizovati zajedničke aktivnosti i sastanke, demonstracije, obraćanja javnosti i druge aktivnosti koje će doprinijeti boljem položaju radnika.

Na sastanku je dogovoreno da će ova dva sindikata redovno razmjenjivati informacije o aktuelnim pitanjima u vezi sa radom i interesima radnika koje zastupaju.

Sporazum o uvažavanju i saradnji između dva sindikata može biti značajan korak u unapređenju radnih uslova i zaštiti interesa radnika, a ova vrsta saradnje šalje snažnu poruku solidarnosti i zajedništva koje su ključne u borbi za pravednije i humanije uslove rada.