KS: Razmijenjena stručna mišljenja o primjeni i provedbi Zakona o državnoj službi u KS

Primjena i provedba Zakona o državnoj službi za koji je u toku posljednja faza donošenja u Kantonu Sarajevo, te usaglašavanje njegovog teksta tema je o kojoj je ministar pravde i uprave Kantona Sarajevo Mario Nenadić jučer razgovarao sa predstavnicima Agencije za državnu službu FBiH i Odbora državne službe za žalbe Federacije Bosne i Hercegovine.
Predstavnici navedenih organa su upoznali ministra Nenadića sa praksom koja je u primjeni sa drugim kantonima, a koja se odnosi na provođenje postupaka prijema u državnu službu kao i postupaka rješavanja u drugom stepenu. Oni su ovu priliku iskoristili da iskažu posebnu zahvalnost što su u izradi ovog prijedloga zakona pozvani da učestvuju i iznesu svoja mišljenja kao i dosadašnja iskustva iz prakse.
Razmijenjena su i stručna mišljenja vezana za način na koji će se Agencija za državnu službu i Odbor državne službe za žalbe FBiH staviti u funkciju u smislu provedbe ovog zakona i podzakonskih akata.
Naglašena je i potreba institucionalnog jačanja podrške koju bi kantoni trebali pružiti ovim federalnim institucijama u okviru ove nadležnosti.(Press služba)