VLADA.KS.GOV.BA: Ministar pravde i uprave KS Mario Nenadić primio predstavnike Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika

Ministar pravde i uprave Kantona Sarajevo Mario Nenadić primio je jučer predstavnike novoformiranog Samostalnog  sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika koji su ga upoznali sa  radom ovog sindikata  i njegovim ciljevima.

Kako je istaknuto, povod posjete je ostvarivanje saradnje sa Ministarstvom pravde i uprave KS, posebno u dijelu pripreme zakonske regulative koja tretira status državnih službenika i namještenika u organima uprave. Cilj je ostvariti partnerske odnose u kreiranju budućih zakonskih rješenja koja će na najbolji način regulisati prava i obaveze uposlenika u organima uprave, upravnim organizacijama i službama KS.

Ministar Nenadić je istakao da uvažava napore koje ovaj Sindikat ulaže u smislu zaštite prava i interesa ove kategorije građana Kantona, radi kojih je i osnovan. Naglasio je da je Ministarstvo pravde i uprave KS otvoreno za svaki vid saradnje čiji je cilj rješavanje prioritetnih pitanja koja se tiču statusa državnih službenika i namještenika u Kantonu Sarajevo.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Vlada.ks.gov.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.