VIJESTI.BA: Potpisivanje općeg kolektivnog ugovora za FBiH 10. februara

Sve pravne prepreke i nedoumice da opći kolektivni ugovor bude potpisan 10. februara otklonjene su na današnjoj vanrednoj sjednici Ekonomsko-socijalnog vijeća (ESV) za teritoriju Federacije BiH, a usaglasili su ga socijalni partneri, Savez samostalnih sindikata BiH i Udruženje poslodavaca Federacije BiH.

“Postoji visok nivo kompromisa i dogovora oko teksta ugovora te ćemo konačno pristupiti njegovom potpisivanju naredne sedmice na sljedećoj sjednici ESV FBiH”, izjavio je novinarima predsjednik Udruženja poslodavaca FBiH Safudin Čengić.

Istaknuo je da je tekst općeg kolektivnog ugovora pretrpio izmjene u pravnom tumačenju, odnosno segmentima koji bi mogli biti dvojako protumačeni, poručujući da se “ne smije dozvoliti iskorištavanje pravnih praznina ugovora u cilju sudskih sporova, tužbi”.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Vijesti.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.