SINDIKALNA ORGANIZACIJA KANTONALNOG SUDA U SARAJEVU DOBILA RJEŠENJE O REPREZENTATIVNOSTI KOD POSLODAVCA

SAOPĆENJE ZA JAVNOST – SARAJEVO, 13. SEPTEMBAR, 2016.

Sindikalna organizacija Kantonalnog suda u Sarajevu dobila je rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca Kantonalnog suda u Sarajevu, u skladu sa odredbama Zakona o radu Federacije BiH.

Članom 123. Zakona o radu propisano je da se „reprezentativnim sindikatom kod poslodavca smatra sindikat u koji je učlanjeno 20 posto zaposlenih od ukupnog broja zaposlenih kod poslodavca“.

Rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca je još jedno veliko priznanje za rad Sindikalne organizacije Kantonalnog suda u Sarajevu i predstavlja potvrdu istinske borbe za pravo i dostojanstvo svakog člana Sindikata.

Ova sindikalna organizacija članica je Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo, u kojem su i sindikalne organizacije Općinskog suda u Sarajevu, Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo (KS), Zavoda za izgradnju KS i Zavoda za planiranje razvoja  KS.

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo ima najviše sindikalnih članova u ovoj grani u KS.