PROFESIONALNA VATROGASNA BRIGADA KANTONA SARAJEVO: SINDIKALNA ORGANIZACIJA DOBILA RJEŠENJE O REPREZENTATIVNOSTI KOD POSLODAVCA

SAOPĆENJE ZA JAVNOST –  SARAJEVO, 15. SEPTEMBAR, 2016.

Sindikalna organizacija Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo dobila je rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca Kantonalne uprave civilne zaštite Kantona Sarajevo, u skladu sa odredbama Zakona o radu Federacije BiH.

Kantonalna uprava civilne zaštite Kantona Sarajevo utvrdio je reprezentativnost Sindikalne organizacije jer od ukupno 233 uposlenika njih 199 su članovi Sindikalne organizacije Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo.

Članom 123. Zakona o radu propisano je da se „reprezentativnim sindikatom kod poslodavca smatra sindikat u koji je učlanjeno 20 posto zaposlenih od ukupnog broja zaposlenih kod poslodavca“.

Ovo rješenje je na neki način i priznanje za naš rad, odnosno pokazatelj ispravnosti borbe za sindikalna prava svakog našeg člana, ističu u Sindikalnoj organizaciji.

Sindikalna organizacija Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo članica je Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo.