ODRŽAN NASTAVAK PREGOVORA O KOLEKTIVNOM UGOVORU

Pregovori Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo i Vlade Kantona Sarajevo o utvrđivanju teksta novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe Kantona Sarajevo nastavljeni su danas u zgradi Kantona Sarajevo.

Sastanku su u ime Vlade Kantona Sarajevo prisustvovali ministrica pravde i uprave Kantona Sarajevo Darja Softić Kadenić, ministar finansija Kantona Sarajevo Emir Dedović, te predstavnik Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo predstavljali su predsjednik Elvis Zornić, potpredsjednica Jasmina Lukovac i članovi Upravnog odbora Mahira Selimović, Amel Hamzić i Dženita Viteškić.

Na današnjem sastanku nisu usaglašeni stavovi oko određenih članova Kolektivnog ugovora, koji se tiču finansijskih prava državnih službenika i namještenika.

Predstavnici Vlade Kantona Sarajevo, tačnije ministar finansija Emir Dedović izvjestio je pregovarački tim Sindikata da je Vlada razmišljala o povećanju osnovice, dok je predsjednik Sindikata Elvis Zornić izvijestio članove pregovaračkog tima Vlade Kantona Sarajevo da je Sindikat spreman razgovarati o određenim pitanjima, ali da osnov zahtjeva mora ostati isti.

Naredni sastanak zakazan je za srijedu, 18. oktobra.