NAŠ SINDIKAT I SINDIKAT DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I ZAPOSLENIKA U INSTITUCIJAMA BOSNE I HERCEGOVINE POTPISALI SPORAZUM O SARADNJI

U zgradi institucija Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je potpisan Sporazum o saradnji između Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo i Samostalnog sindikata državnih službenika i zaposlenika u institucijama Bosne i Hercegovine.

Sporazum se odnosi na zajedničko sindikalno djelovanje u cilju jačanja sindikalne organizovanosti i djelovanja, kolektivnog pregovoranja i ostvarivanja prava u socijalnom dijalogu radi poboljšanja ekonomskih, socijalnih i radnih uslova članova sindikata.

Svrha ovog sporazuma je zajednička saradnja radi stvaranja boljih uslova za zakonitu primjenu svih instrumenata sindikalne borbe, koji uključuju i pravo na organizovanje štrajka.

Sporazum su u prisustvu članova upravnih odbora oba sindikata potpisali predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo Elvis Zornić i predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i zaposlenika u institucijama Bosne i Hercegovine Salih Karčić.

Na današnjem sastanku predsjednik Elvis Zornić u ime našeg Sindikata uručio je predsjedniku Karčiću zahvalnicu za iskazano razumijevanje, podršku i saradnju.