Ministar Fišo i v.d Agencije za državnu službu FBiH Begić : Prilikom provođenja Zakona o državnoj službi voditi računa o pripadnicima boračke populacije

Ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo Muharem Fišo održao je danas sastanak sa vršiocem dužnosti direktora Agencije za državnu službu FBiH Refikom Begićem na kojem su razgovarali o iznalaženju adekvatnih načina i modela na osnovu kojih pripadnici boračke populacije ne bi izgubili svoja stečena prava prilikom provođenja Zakona o državnoj službi.

“Reforma državne uprave je neophodna, ali se pri tome mora voditi računa da se pripadnici boračke populacije zaštite”, istakao je ministar Fišo.

Kako je pojasnio, ovom prilikom v.d Begić Agencija za državnu službu Federacije predložila je da se napravi sveobuhvatna analiza ukupnog sistema državne službe u FBiH te da oni izađu sa svojim viđenjem za unaprijeđenje stanja u ovoj oblasti.

“Nama je u interesu da tokom provođenja Zakona o državnoj službi posebnu pažnju posvetimo pripadnicima boračke populacije, odnosno da nastojimo pronaći kvalitetna rješenja kako bi zaštitili njihova prava, zbog čega je vrlo bitno da se dogovori koordinirano djelovanje federalnog i kantonalnog nivoa”, pojasnio je v.d Begić, te dodao kako je Vlada Federacije BiH povjerila određene poslove Agenciji za državnu službu F BiH, a koji se odnose na odredbe Zakona o državnoj službi Kantona Sarajevo.(Press služba KS)