MEDIA-KLJUC.BA: Reakcija sindikata na saopćenje premijera Saračevića

Nakon rekacije premijera Saračevića u kojoj je ustvrdio da su optužbe sindikata izrečene na subotnjem protestu neutemeljne i neargumentirane, oglasili su se i sindikati tumačeći detaljnije dogovore između dvije sukobljene strane. Za kraj su dodali da javnosti ostavljaju na sud ko govori argumentirano, a ko neargumentirano.

S obzirom da je premijer iznio u svome saopšenju nekoliko činjenica koje mogu da u javnosti drugačije protumače, kako bi se se opravdale radnje ove vlade, a na koje je sindikat reagovao i argumentovano pokazao javnosti da je vlada nekoliko puta obmanula Sindikat, što ćemo pokazati ponovo u ovom dopisu, a na što smo ukazali i na protestima.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Media-kljuc.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.