KLIX.BA: Novalić: Od programa rada Vlade BiH nećemo odustati ni pod kakvim pritiskom

Savez samostalnih sindikata BiH najavio je proteste i generalni štrajk zbog najave Prijedloga izmjena i dopuna Zakona o radu FBiH. Predsjednik Vlade FBiH Fadil Novalić izjavio je danas kako se parlamentarci o izmjenama i dopunama Zakona o radu ne moraju očitovati po hitnom postupku.

On je kazao kako se Prijedlog izmjena i dopuna Zakona o radu nije našao na prijedlozima dnevnog reda domova Parlamenta FBiH, a koji bi trebali zasjedati naredne sedmice.

“Ne znam ni ko je to proizveo. Nema tamo Zakona o radu i nama se uopće ne žuri. Mi smo samo poučeni defektima koji su se našli u Kolektivnom ugovoru, koji su poništeni dejstvom Zakona o radu pripremili tehničke izmjene Zakona o radu koje treba usaglašavati, ali sada govorim o Kolektivnom ugovoru. Mi smo jednostavno dali vremena, isto kao i prvi put, odnosno ljetos, sindikatu i poslodavcima da pregovaramo o kolektivnim ugovorima”, rekao je Novalić.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Klix.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.