KLIX.BA: Nacrt upućen u raspravu: Budžet Grada Sarajeva za 2016. godinu 13,5 miliona KM

Gradsko vijeće Grada Sarajeva je, na danas održanoj 34. sjednici, kojom je predsjedavao Suljo Agić, usvojilo Program međunarodne saradnje Grada Sarajeva za 2016. godinu u kojem su sadržani osnovni ciljevi, te plan aktivnosti međunarodne saradnje Grada u narednom periodu.

Gradski vijećnici su, u nastavku sjednice, donijeli Odluku o pristupanju izradi izmjena i dopuna Regulacionog plana “Gradski centar Marijin Dvor” za lokalitet Kvadrant “B”, a u cilju preispitivanja planiranih rješenja kroz važeći planski dokument. U skladu s utvrđenim smjernicama, između ostalog, očekuje se i novi plan opremanja područja adekvatnom saobraćajnom i komunalnom infrastrukturom.

Dalje su, gradski vijećnici, razmotrili, ali nisu prihvatili prijedlog Gradonačelnika iz Zahtjeva za preispitivanje zakonitosti Odluke o Registru budžetskih korisnika Grada Sarajeva koju je Gradsko vijeće donijelo, na 32. sjednici, održanoj u decembru 2015. godine, čime su se stekli uslovi da se donesena Odluka objavi u “Službenim novinama Kantona Sarajevo”.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Klix.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.