ISTINOMJER.BA: Desant na socijalni dijalog i kolektivni ugovor

Na svojoj posljednjoj sjednici, Vlada Federacije BiH nas je, iznenada i bez prethodnih najava, obavijestila da je utvrdila izmjene Zakona o radu – istog onog zakona koji je ljetos usvojila u hitnoj proceduri, bez javne rasprave, pa čak i uvida javnosti u prijedlog istog. Protiv njega su se i tada izjasnili sindikati i opozicione stranke, dok ga je Vlada hvalila na sva usta i tvrdila da će unaprijediti radnička prava, poslovnu klimu, ekonomiju i socijalnu situaciju u FBiH. Samo četiri mjeseca kasnije, Vlada FBiH ponovo hoće da redefinira radnička prava i položaj socijalnih partnera – i ponovo u hitnoj proceduri. Zašto?

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Istinomjer.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.