ISPRED ZGRADE VLADE KS U SRIJEDU, 14. DECEMBRA, PROTEST SINDIKATA KS ZBOG IGNORANTSKOG ODNOSA VLADE KS

Protestni skup zbog ignorantskog odnosa Vlade Kantona Sarajevo biće održan ispred zgrade Vlade Kantona Sarajevo u srłjedu, 14. decembra, u terminu 10:00 — 11:00 sati, odlučeno je na današnjem sastanku Koordinacije sindikata Kantona Sarajevo koji platu primaju iz Budžeta Kantona Sarajevo, Fonda zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo i komunalne privrede Kantona Sarajevo

“Protestni skup se organizira i održava s ciljem iskazivanja općeg nezadovoljstva odnosom Vlade Kantona Sarajevo po pitanjima poštivanja Koordinacije sindikata kao socijalnog partnera, povećanja plata radnicima u 2023. godini i isplate jednokratne novčane pomoći radnicima u 2022. godini”, poručili su sindikati.

U petak, 9. decembra, u 10:00 sati u Domu sindikata u Sarajevu biće održana konferencija za novinare na kojoj će predsjednici sindikata najaviti protestni skup ispred zgrade Vlade KS tokom kojeg će se iskazati opće nezadovoljstvo radnika zbog odnosa Vlade po pitanjima poštivanja Koordinacije sindikata kao socijalnog partnera, povećanja plata radnicima u 2023. godini i isplate jednokratne novčane pomoći radnicima u 2022. godini.