FENA: Sindikat Zavoda za izgradnju KS dobio rješenje o reprezentativnosti

SARAJEVO, 10. oktobra (FENA) – Sindikalna organizacija Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo dobila je rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo, a u skladu s odredbama Zakona o radu Federacije BiH.

Članom 123. Zakona o radu propisano je da se „reprezentativnim sindikatom kod poslodavca smatra sindikat u koji je učlanjeno 20 posto zaposlenih od ukupnog broja zaposlenih kod poslodavca“. Od ukupno 69 uposlenika Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo njih 64 su članovi ove sindikalne organizacije.

– Rješenje o reprezentativnosti kod poslodavca je još jedno veliko priznanje za rad Sindikalne organizacije Zavoda za izgradnju Kantona Sarajevo i predstavlja potvrdu istinske borbe za pravo i dostojanstvo svakog člana Sindikata – navodi se u saopćenju Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika u Sarajevu.

Ova sindikalna organizacija članica je Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo, u kojem su i sindikalne organizacije Općinskog suda u Sarajevu, Kantonalnog suda u Sarajevu, Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo i Zavoda za planiranje razvoja  Kantona Sarajevo.

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo ima najviše sindikalnih članova u ovoj grani u KS.

(FENA) link