FEDERALNA.BA: Vlada Federacije želi dogovor, ali bez pritiska Sindikata

Ne žuri nam se sa usvajanjem izmjena i dopuna Zakona o radu FBiH. Ostavljamo prostor za pregovore, ali ne pod pritiskom, poručio je premijer FBiH Fadil Novalić. S druge strane, Sindikat poručuje kako još nisu dobili odgovor od Vlade na zahtjeve koje su im uputili, a rok ističe ovog petka. U slučaju da ove izmjene Zakona dođu pred parlamentarce za 5 dana, SBB, stranka iz vladajuće koalicije, kaže da ga neće podržati.

Sindikat zahtijeva dvije stvari – povlačenje izmjena Zakona o radu FBiH i nastavak pregovora o kolektivnom ugovoru.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Federalna.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.