ČESTITKA POVODOM 8. MARTA, MEĐUNARODNOG DANA ŽENA

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je čestitku svim članicama našeg sindikata i građankama Bosne i Hercegovine povodom 8. marta, Međunarodnog dana žena.

“Neka ovaj dan bude praznik na koji slavimo afirmaciju i ravnopravnost žena. Svim damama želim da ih uvažavanje i pažnja prate cijele godine. Pozivamo na poduzimanje odgovarajućih mjera radi postizanja veće rodne jednakosti na tržištu rada u Bosni i Hercegovini“, kazala je potpredsjednica Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo Jasmina Lukovac.

Naglašava i da se samo djelotvornom provedbom načela jednakog postupanja može istinski poboljšati položaj žena na tržištu rada, te da to podrazumijeva istinsku političku volju i stratešku saradnju svih uključenih.

Članica Upravnog odbora Sindikata Ermina Ćatić ističe da je veoma važno da se svakog dana otvoreno govori o problemima sa kojima se suočavaju žene u Bosni i Hercegovini, kao i o njihovim pravima.

„Neka 8. mart bude dan na koji slavimo afirmaciju i ravnopravnost žena, ali učinimo sve da žene prati uvažavanje i pažnja tokom cijele godine. Pozivamo na poduzimanje odgovarajućih mjera radi postizanja veće radne jednakosti u Bosni i Hercegovini“, poručila je Ermina Ćatić.

Predsjednik našeg Sndikata Elvis Zornić podsjetio je da se Međunarodni dan žena tradicionalno svake godine obilježava s ciljem promicanja ekonomskih, političkih i društvenih prava žena.

„Najbolje je svojim primjerom pokazati da smo svi za punu ravnopravnost, pa su tako u vodstvu našeg sindikata žene adekvatno zastupljene, uz činjenicu da su i većinsko članstvo Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.SRETAN VAM 8. MART, DAN ŽENA”, navodi se u čestitki.