BUKA.COM: Ranka Mišić: Poziv na saradnju sa Vladom je pucanj u prazno!

Razgovarali smo sa Rankom Mišić, predsjednicom Saveza sindikata Republike Srpske. Zašto je novi Zakon o radu bezvrijedan? Ko ga kreira? Ko i kako obesmišljava rad pojedinih sindikata? Zbog čega se nije izvuklo više iz protesta radnika uoči Nove godine? Zašto ju je premijerka Cvijanović optužila da „ruši institucije Republike Srpske“, saznajte u intervjuu koji je Ranka Mišić dala za BUKU.

Gospođo Mišić, kažite mi šta se desilo od onih, zaista ružnih događaja i vašeg izbacivanja iz Skupštine RS-a, krajem decembra, do sada? Da budem posve jasan, oni događaji ni najmanje nisu ličili na nešto što bi se moglo nazvati „nastavkom dijaloga“ sindikata i vlasti, a juče ste na pressici izjavili kako taj dijalog nikada nije ni prestajao.

Ono što je činjenica jeste da je Savez Sindikata Republike Srpske vrlo argumentovano iznosio razloge zašto RS-u nije potreban novi Zakon o radu. U toj argumentaciji, mi smo 5 godina uspijevali da očuvamo Zakon o radu, koji je sada već bivši, a to je značilo i očuvanje kolektivnih ugovora kao najvrjednije stvari koja proizilazi iz Zakona o radu.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Buka.com
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.