24SATA.INFO: Novalić o izmjenama Zakona o radu: Nije problem da za sada stanemo

Pošto vrijeme za donošenje novog kolektivnog ugovora curi, a rok je 18. mart, moramo imati rezervnu varijantu da ne bi nastao pravni vakuum, a to su izmjene Zakona o radu. Zato apeliramo na odgovornost rukovodstva sindikata i poslodavaca.

Nakon burnog jučerašnjeg dana u kontaktu sa socijalnim partnerima, “Avaz” je razgovarao s federalnim premijerom Fadilom Novalićem, koji se posljednjih dana našao na udaru javnosti. On je vrlo otvoreno pozvao sve da se vrate pregovorima.

Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: 24sata.info
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.