SINDIKALNA ORGANIZACIJA OPĆINSKOG SUDA ORGANIZOVALA DRUŽENJE POVODOM 8. MARTA, MEĐUNARODNOG DANA ŽENA

Sindikalna organizacija Općinskog suda u Sarajevu organizovala je danas prigodno druženje za svoje članice povodom 8. marta. Međunarodnog dana žena.Uz druženje i prigodne poklone bila je ovo prilika i da se razgovara o problemima sa kojima se suočavaju žene u Bosni i Hercegovini, kao i o njihovim pravima.Sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika, čija je članica Sindikalna organizacija Općinskog suda u Sarajevu, postavio je, između ostalog, prioritet borbu za prava žena na tržištu rada i poboljšanju uslova u kojima žene rade.Međunarodni dan žena tradicionalno se svake godine obilježava 8. marta s ciljem promicanja ekonomskih, političkih i društvenih prava žena.