OSLOBODJENJE.BA: Koga je posjetio ministar Nenadić?

Iz Upravnog odbora Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika Sarajevo reagovali su povodom teksta koji je jučer objavljen – Ministar Nenadić posjetio Sindikat državnih službenika KS-a.
Naime, ministar Nenadić posjetio je Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudskoj vlasti i javnim ustanovama u FBiH.

– Iako pretpostavljamo da je naslov članaka rezultat kraćenja dugog naziva pomenutog sindikata iz estetskih razloga, isti je stvorio konfuziju u javnosti i među članovima našeg i ostalih sindikata.
Također, stav Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo je da posjeta ministra Nenadića, kao člana Vlade na nivou KS-a, sindikatu državnih službenika na nivou FBiH nije relevantna, s obzirom da posjećeni sindikat nije reprezentativan za nivo KS-a, stoji u reagovanju.
Napominju i da je Samostalni savez kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo registrovan u Ministarstvu pravde i uprave KS-a, te da je kao takav, jedini kompetentan sagovornik Vlade KS-a kada su u pitanju državni službenici i namještenici navedenog kantona.
– Zbog gore pomenutih razloga, smatramo da smo mi legitiman sagovornik i neizostavni učesnik socijalnog dijaloga kada su u pitanju državni službenici i namještenici KS-a, a prvenstveno dijaloga vezanog za izradu Zakona o državnoj službi u KS-u, naveli su iz ovog sindikata.
Kompletan članak pročitajte na ovom linku.

Izvor: Oslobodjenje.ba
Napomena: Ovaj članak ne predstavlja mišljenja i stavove Upravnog odbora niti članova Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo. Sekcija “Iz medija” predstavlja rubriku ove web stranice gdje naši članovi i posjetitelji na jednome mjestu mogu pročitati vijesti o aktuelnim dešavanjima relevantnim za Sindikat.