ČESTITKA POVODOM 8. MARTA, MEĐUNARODNOG DANA ŽENA

Upravni odbor Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika u Sarajevu uputio je čestitku svim članicama našeg sindikata i građankama Bosne i Hercegovine povodom 8. marta, Međunarodnog dana žena.

Međunarodni dan žena tradicionalno se svake godine obilježava s ciljem promicanja ekonomskih, političkih i društvenih prava žena.

Sindikat ističe da danas slavimo afirmaciju i ravnopravnost žena, te poziva na poduzimanje odgovarajućih mjera radi postizanja veće rodne jednakosti na tržištu rada u Bosni i Hercegovini.

“Naglašavamo da se samo djelotvornom provedbom načela jednakog postupanja može istinski poboljšati položaj žena na tržištu rada, te da to podrazumijeva istinsku političku volju i stratešku saradnju svih uključenih”, kazala je potpredsjednica Sindikata Jasmina Lukovac.

“U vodstvu Sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika žene su adekvatno zastupljene, uz činjenicu da su žene i većinsko članstvo ovog sindikata. Želim Vam sve najbolje. SRETAN VAM 8. MART, DAN ŽENA”, dodala je Lukovac.