USAGLAŠEN TEKST NOVOG KOLEKTIVNOG UGOVORA ZA DRŽAVNE SLUŽBENIKE I NAMJEŠTENIKE U KANTONU SARAJEVO

Predstavnici Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo i Vlade Kantona Sarajevo usaglasili su na današnjem sastanku tekst novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe Kantona Sarajevo.

Dogovorom o linearnom povećanju plata za sve državne službenike i namještenike biće poboljšan status i primanja državnih službenika i namještenika, s obzirom na svakodnevna poskupljenja i sve skuplji životni standard u Kantonu Sarajevo.

Potpisivanje Kolektivnog ugovora planirano je uskoro.

Sastanku su u ime Vlade Kantona Sarajevo prisustvovali ministrica pravde i uprave Kantona Sarajevo Darja Softić Kadenić, ministar finansija Kantona Sarajevo Davor Čičić i ministrica za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Ivana Prvulović i pomoćnik ministra za upravu Onahti Čerkez, dok su naš Sindikat predstavljali predsjednik Elvis Zornić, potpredsjednica Jasmina Lukovac, te članovi Upravnog odbora Sindikata Ermina Ćatić i Armin Hrelja.