Usaglašavanje teksta Prijedloga Zakona o državnoj službi KS: Ministar Nenadić održao sastanak sa predstavnicima sindikata organa državne službe

Ministar pravde i uprave Kantona Sarajevo Mario Nenadić i njegovi saradnici  održali su jučer sastanak sa predstavnicima Samostalnog  sindikata državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudske vlasti i javnih ustanova u FBiH i Samostalnog sindikata kantonalnih državnih službenika i namještenika, radi usaglašavanja teksta Prijedloga Zakona o državnoj službi u Kantonu Sarajevo.
Ovakav način rada u izradi propisa predstavnici sindikata su ocijenili kao pozitivan iskorak.
Analizirali su tekst prijedloga ovog zakona i utvrdili da su određene primjedbe, prijedlozi i sugestije prihvaćene u cijelosti ili djelomično. Također su iznijeli mišljenja o predloženim rješenjima u zakonu, te ponovili stav o određenim rješenjima koja su za sindikate neprihvatljiva, a koji su ranije iznijeli u javnoj raspravi.
U Ministarstvu pravde i uprave ističu da se nakon sastanka sa sindikatima nastavlja rad na ovom tekstu prijedloga zakona radi iznalaženja što kvalitetnijih rješenja, s ciljem njegovog upućivanja u dalju proceduru razmatranja i donošenja.
Jučerašnjem sastanku su prisustvovali i sekretar Ministarstva pravde i uprave KS Indira Šulović, pomoćnik ministra za upravu  Hasan Zemanić, stručni saradnik u Sektoru za propise Zlatan Karović, te sekretar Ministarstva za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS Slavica Gorančić.(Press služba)