TVSA: NENADIĆ S PREDSTAVNICIMA SINDIKATA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA KS

Usaglašavanje teksta Zakona o plaćama i naknadama u organima vlasti Kantona Sarajevo tema je o kojoj je ministar pravde i uprave KS Mario Nenadić sa saradnicima održao sastanak s predstavnicima Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika KS koje je predvodio njihov predsjednik Elvis Zornić.

Kao pitanja koja je u nastavku razgovora neophodno dodatno usaglasiti, preostalo je konačno utvrđivanje pitanja paušala, ali i pitanje načina utvrđivanja osnovice na godišnjem nivou i boda za izračun plata za državne službenike i namještenike.

Ovaj sastanak je Nenadić iskoristio da predstavnike Sindikata upozna s aktivnostima Federalnog ministarstva pravde i Agencije za državnu službu koji trenutno okupljaju širi krug aktera koji vrše svoju djelatnost u javnoj službi na području Federacije BiH, a koji namjeravaju da osiguraju jedinstven propis o javnoj službi u FBiH, saopćeno je iz Press službe KS.