Sarajevski vatrogasci pomažu stanovnicima Skoplja

Sarajevski vatrogasci još jednom su pokazali svoje veliko srce i spremnost da pomognu ugroženima i izvan naše domovine. Tako su ovih dana vozila i pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice KS angažovani na otklanjanju posljedica katastrofalnih poplava u Skoplju.

Na osnovu zahtjeva Federalne uprave civilne zaštite za angažman vatrogasnih vozila, preciznije vatrogasnih cisterni sa vatrogasnim posadama Profesionalne vatrogasne jedinice (PVJ) Kantona Sarajevo za pomoć u otklanjanju posljedica katastrofalnih poplava u Skoplju, Kantonalna uprava civilne zaštite Kantona Sarajevo je uz saglasnost Vlade Kantona Sarajevo odlučila da u makedonski glavni grad pošalje četiri vatrogasca sa dva vatrogasna vozila i pratećom opremom, a koji će biti u sastavu tima Federalne uprave civilne zaštite.

Poslije izvršene smotre, kompletan tim Federalne uprave civilne zaštite, u čijem su sastavu i naša četiri vatrogasca sa dva vatrogasna vozila u petak je otputovao u Makedoniju.

Vatrogasci i vozila PVJ Kantona Sarajevo su u danima proteklog vikenda bili angažovani na lokalitetu skopske industrijske zone, te u Općini Ilinden na ispumpavanju vode i sapiranju lokacija koje su bila poplavljene. Kako je najavljeno, sa ovim aktivnostima na istim lokalitetima će nastaviti i tokom današnjeg dana. link