OTKAZAN DANAŠNJI SASTANAK U VEZI ZAHTJEVA ZA OTVARANJE PREGOVORA OKO SPORAZUMNOG UTVRĐIVANJA OSNOVICE ZA OBRAČUN PLATA U 2023. GODINI, UPUĆEN NOVI ZAHTJEV ZA SASTANAK

Koordinacija sindikata Kantona Sarajevo koji platu primaju iz Budžeta Kantona

Sarajevo uputila je danas zahtjev premijeru KS Edinu Forti za sastanak u petak, 11.11.2022. godine, s obzirom da je današnji sastanak otkazan.

“Samo 90 minuta prije održavanja pregovora obaviješteni smo da se isti ne mogu održati zbog bolesti troje ministara. S tim u vezi, predlažemo da se pregovori oko osnovice za 2023. godinu nastave u petak, 11.11.2022. godine te s tim u vezi očekujemo pisani poziv”, navodi se u današnjem dopisu.

Premijer Kantona Sarajevo Edin Forto uputio je prošle sedmice poziv za nastavak sastanka u vezi Zahtjeva za otvaranje pregovora oko sporazumnog utvrđivanja osnovice za obračun plata u 2023. godini.

Poziv je bio upućen Koordinaciji sindikata Kantona Sarajevo koji platu primaju iz Budžeta Kantona
Sarajevo, Fonda zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo i komunalne privrede
Kantona Sarajevo.