URGENCIJA KOORDINACIJE SINDIKATA VLADI KS ZA ISPLATU POMOĆI PO UREDBI VLADE FBIH

Koordinacija sindikata u Kantonu Sarajevo uputila je danas urgenciju Vladi Kantona Sarajevo povodom zahtjeva za isplatu pomoći po osnovu Uredbe Vlade Federacije Bosne i Hercegovine.

“Dostavljamo vam urgenciju na zahtjev za isplatu pomoći po osnovu Uredbe Vlade Federacije BiH, koji smo vam dostavili prije više od tri sedmice, odnosno 23.09.2024. godine, a na koji niste odgovorili. Tražimo da nam u pisanom obliku na ovaj zahtjev odgovorite u roku od sedam dana”, kaže se u urgenciji upućenoj na ruke premijeru KS Nihadu Uku.

Vlada FBiH je s ciljem ublažavanja ekonomskih posljedica uzrokovanih rastom cijena osnovnih životnih namirnica donijela Uredbu kojom se uređuje pravo na isplatu pomoći od strane poslodavca, dinamika isplate i način realizacije.

Koordinacija sindikata u Kantonu Sarajevo predstavlja više od 25.000 radnika u Kantonu Sarajevo.

Ova Koordinacija obuhvata sedam sindikata, uključujući Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, Sindikat policije, te sindikate iz oblasti obrazovanja, zdravstva i komunalne privrede.