SINDIKAT UPUTIO ZAHTJEV VLADI KS ZA OTVARANJE PREGOVORA O OSNOVICI ZA OBRAČUN PLATA U 2025. GODINI

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je danas zahtjev Vladi Kantona Sarajevo za početak pregovora o visini osnovice za obračun plata za 2025. godinu.

Zahtjev je upućen u skladu sa
odredbama Zakona o plaćama i naknadama u organima vlasti Kantona Sarajevo i člana 56. Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne
službe Kantona Sarajevo.

“Molimo Vas da, prije nego što Vlada Kantona Sarajevo utvrdi Nacrt budžeta za 2025. godinu, obavezno
započnete pregovore sa reprezentativnim sindikatom kako bi dogovorili osnovicu za obračun plata.
Također, molimo da na obostrano zadovoljstvo zakažete termin za sastanak i obavijestite nas u pisanoj formi”, navodi se u zahtjevu.

Ovaj zahtjev je upućen po obavezi iz Kolektivnog ugovora, a sve pokrenute aktivnosti unutar Koordinacije sindikata Kantona Sarajevo ostaju na snazi.