ČESTITKA POVODOM 9. GODIŠNJICE OSNIVANJA SAMOSTALNOG SINDIKATA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA KANTONA SARAJEVO

“Drage kolege i koleginice, povodom devete godišnjice osnivanja Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, želimo uputiti iskrene čestitke svima koji su doprinijeli na ovom važnom putu.

U proteklih devet godina, zajedno smo ostvarili brojne uspjehe i izborili se za prava koja su danas vidljiva u svakodnevnom radu svih državnih službenika i namještenika koji rade u organima državne službe Kantona Sarajevo.

Kroz potpisivanje šest kolektivnih ugovora, svaki bolji od prethodnog, uspjeli smo izgraditi zavidan socijalni dijalog sa Vladom Kantona Sarajevo. Ova saradnja temelji se na uzajamnom poštovanju i kontinuiranoj komunikaciji, što je ključno za napredak naših radničkih prava.

Svaka godina nosi svoje izazove, ali mi koji smo dio ovog sindikata imamo odgovornost da animiramo naše kolegice i kolege, te ih u svakodnevnoj komunikaciji uvjeravamo u značaj članstva koje donosi široku lepezu zaštite i benefita.

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo je istinski zaštitnik svih nas i naših interesa, i ponosni smo na sve što smo postigli do sada.

Nastavit ćemo s istim tempom i energijom, posvećeni daljnjem unapređenju prava i uslova rada. Hvala svima na podršci i zajedništvu, jer samo Zajedno smo Jači!!!”

S poštovanjem,

Elvis Zornić, predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.