SINDIKAT-VLADA KS: USAGLAŠEN TEKST NOVOG KOLEKTIVNOG UGOVORA

U zgradi Kantona Sarajevo danas su nastavljeni pregovori predstavnika Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo i Vlade Kantona Sarajevo o utvrđivanju teksta novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe Kantona Sarajevo.

Na sastanku je usaglašen tekst Kolektivnog ugovora, a potpisivanje je planirano u narednih nekoliko dana.

Sastanku su u ime Vlade Kantona Sarajevo prisustvovali ministrica pravde i uprave Kantona Srajevo Lejla Brčić, ministar finansija Kantona Sarajevo Davor Čičić i ministrica za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Ivana Prvulović, dok su naš Sindikat predstavljali predsjednik Elvis Zornić i član Upravnog odbora Sindikata Armin Hrelja.