ZORNIĆ: SINDIKAT POZDRAVLJA ZAKLJUČAK SKUPŠINE KS I ZAHTIJEVA DVOSTRANI SOCIJALNI DIJALOG

Koordinacija sindikata pozdravila je zaključak Skupštine Kantona Sarajevo koja je na današnjoj sjednici obavezala Vladu Kantona Sarajevo da “nastavi socijalni dijalog sa sindikatima o načinu povećanja primanja radnika koji ta primanja ostvaruju u Budžetu Kantona Sarajevo u 2023. godini”.

Nakon ovog zaključka Skupštine sindikati su odmah uputili zahtjev za pregovore, koji bi trebali biti uspješno okončani prije održavanja generalnog štrajka.

“Ovo je obećavajuće, pozdravljamo ovakvu odluku, ali mi nikada nismo ni prestali voditi socijalni dijalog, samo će on možda od sada biti dvosmjeran za razliku od jednostranog kojeg je Vlada KS vodila do sada”, kazao je predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo Elvis Zornić.