SINDIKAT UPUTIO ČESTITKU PREMIJERU VLADE KS NIHADU UKU I RESORNIM MINISTRICAMA DARJI SOFTIĆ KADENIĆ I ENDI PAVIĆ PEČENKOVIĆ, UPUĆEN I ZAHTJEV ZA SASTANAK

Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo uputio je čestitku Nihadu Uku povodom imenovanja na funkciju premijera Kantona Sarajevo, kao i resornim ministricama Darji Softić Kadenić i . Endi Pavić Pečenković.

“Upućujem Vam srdačne čestitke sa željom da ostvarite uspjeh u budućem radu. Kao reprezentativni predstavnik državnih službenika i namještenika u organima državne službe Kantona Sarajevo upućujemo Vam i zahtjev za sastanak u kojem tražimo od Vas kao premijera na čelu Vlade Kantona Sarajevo, da nas primite i da održimo sastanak na kojem bi dogovorili ciljeve naše buduće saradnje u okviru dobrog socijalnog dijaloga koji naš sindikat godinama vodi sa Vladom Kantona Sarajevo”, navodi se u čestitki.

Čestitke i zahtjeve za sastanak Sindikat je također uputio i resornim ministricama pravde i uprave Kantona Sarajevo Darji Softić Kadenić i ministrici rada, socijalne politike, raseljenih lica i izbjeglica Kantona Sarajevo Endi Pavić Pečenković.