SASTANAK SINDIKATA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I POLICIJE KS O POBOLJŠANJU POLOŽAJA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA

U Sarajevu je danas održan sastanak predstavnika Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo, Sindikata policije Kantona Sarajevo i Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudskoj vlasti i javnim ustanovama u BiH-Sindikalna organizacija Kantonalni organi državne službe KS o poboljšanju trenutnog položaja državnih službenika i namještenika u Kantonu Sarajevo.

Sastanak je održan s obzirom na trenutnu situaciju izazvanu svakodnevnim povećanjem potrošačkih cijena i nezadovoljavajućim položajem državnih službenika i namještenika, te zaštite prava naših članova svih državnih službenika i namještenika.

Dogovoreno je da ova tri sindikata pošalju zajedničku inicijativu prema Vladi Kantona Sarajevo za unapređenje statusa državnih službenika i namještenika.

Sastanak je održan u prostorijama Kantonalnog i Općinskog suda u Sarajevu, na poziv Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.

Delegacije su predvodili predsjednici sindikata Elvis Zornić, Sadik Ećo i Višnja Ljubjankić.