SASTANAK SA SINDIKALNIM ODBOROM SINDIKALNE ORGANIZACIJE ORGANA UPRAVE KS

U zgradi Vlade Kantona Sarajevo danas su članovi Upravnog odbora Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo održali radni sastanak sa Sindikalnim odborom Sindikalne organizacije organa uprave KS.

Članovi Sindikalnog odbora prezentovali su dvije inicijative koje imaju za cilj poboljšati i zaštiti položaj i status državnih službenika i namještenika koji rade u kantonalnim organima državne službe.

Također je bilo riječi i o mogućim poboljšanjima Kolektivnog ugovora i budućim aktivnostima koje će Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo kao reprezentativni sindikat poduzimati prema Vladi KS i resornom ministarstvu pravde i uprave KS.

Predsjednik Sindikata Elvis Zornić se zahvalio članovima Sindikalnog odbora na srdačnom prijemu i iskazanoj želji za doprinosom u boljem radu Sindikata.

Ovo je prvi u nizu planiranih sastanaka koje će Upravni odbor Sindikata održati sa sindikalnim odborima svih sindikalnih organizacija koje su u sastavu Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.

Pored predsjednika Zornića sastanku su prisustvovali i potpredsjednica Sindikata Jasmina Lukovac i član Upravnog odbora Sindikata Armin Hrelja.