SASTANAK PREGOVARAČKIH TIMOVA VLADE KS I NAŠEG SINDIKATA: DOGOVOREN POČETAK PREGOVORA O NOVOM KOLEKTIVNOM UGOVORU

U zgradi Kantona Sarajevo danas je održan sastanak između pregovaračkih timova Vlade Kantona Sarajevo i Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo o poboljšanju statusa i položaja državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo kroz povećanje koeficijenta za obračun plaća.

Nakon uvodnih obraćanja resorne ministrice pravde i uprave Kantona Sarajevo Darje Softić Kadenić i predsjednika Sindikata Elvisa Zornića, te izlaganja članova oba tima, zaključeno je da će se na ovu temu diskutovati u okviru pregovora za usaglašavanje teksta novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe Kantona Sarajevo, te je u tu svrhu neophodno usaglasiti dinamiku i termine održavanja sastanaka, što je i učinjeno.

Novi sastanak zakazan je za 4. april, a do tada će se usaglasiti i potpisati principi protokola za potpisivanje kolektivnog ugovora, te razmijeniti neophodna dokumentacija i informacije radi lakše i brže dinamike pregovora.

Predstavnici Sindikata su na današnjem sastanku napomenuli predstavnike Vlade Kantona Sarajevo da je baza pregovora važeći Kolektivni ugovor, da neće dozvoliti umanjenje stečenih prava, kao i da se nadaju da će se neka druga pitanja novim kolektivnim ugovorom riješiti i poboljšati.