PREGOVORI IZMEĐU VLADE KS I NAŠEG SINDIKATA O NOVOM KOLEKTIVNOM UGOVORU BIĆE NASTAVLJENI 30. MARTA

Pregovori predstavnika Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo i Vlade Kantona Sarajevo o utvrđivanju teksta novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe Kantona Sarajevo biće nastavljeni 30. marta.

U dosadašnjem toku pregovora usaglašeno je oko 90 posto teksta Kolektivnog ugovora i postignut visok nivo konsenzusa.

Pregovori se vode u okviru potpisanih Principa za Protokol o vođenju pregovora između Vlade KS i reprezentativnog Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika za potpisivanje Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe KS.