POTPREDSJEDNIK FBIH MILAN DUNOVIĆ PRIMIO DELEGACIJU NAŠEG SINDIKATA: PODRŠKA ZA POBOLJŠANJE STATUSA DRŽAVNIH SLUŽBENIKA I NAMJEŠTENIKA

Potpredsjednik Federacije BiH Milan Dunović danas je primio predstavnike Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo koji su ga upoznali sa trenutnim položajem i statusom državnih službenika i namještenika u Kantonu Sarajevo, aktivnostima koje naš sindikat planira u budućnosti i poteškoćama na koje mogu naići u ostvarivanju zacrtanih ciljeva zbog ograničenja u zakonima koji su trenutno na snazi u Federaciji BiH, a obavezuju i kantone.

Potpredsjednik Federacije BiH informisao je predstavnike našeg sindikata da je upoznat sa stanjem u Kantonu Sarajevo.

Dunović je kazao da svakako on i kompletan njegov kabinet stoji na raspolaganju za pomoć u okviru nadležnosti kojima raspolaže i da se nada da će se ovakve vrste sastanaka i kontakata nastaviti i u budućnosti.

Predsjednik Sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo Elvis Zornić zahvalio se na prijemu i održanom sastanku.

“Sigurno je da sa današnjeg sastanka odlazimo sa jasnijom slikom i energijom koju ćemo iskoristiti za napredak i poboljšanje statusa svih državnih službenika I namještenika, a sve kako bi građani dobili što bolju javnu upravu”, kazao je Zornić.

Sastanku upriličenom po ranije upućenom zahtjevu našeg sindikata prisustvovali su i potpredsjednica Sindikata Jasmina Lukovac i član Upravnog odbora Sindikata Armin Hrelja.