NASTAVLJENI PREGOVORI IZMEĐU VLADE KS I NAŠEG SINDIKATA O NOVOM KOLEKTIVNOM UGOVORU

U zgradi Kantona Sarajevo danas su nastavljeni pregovori predstavnika Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo i Vlade Kantona Sarajevo o utvrđivanju teksta novog Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe Kantona Sarajevo.

Sastanku su u ime Vlade Kantona Sarajevo prisustvovali ministrica pravde i uprave Kantona Srajevo Lejla Brčić, ministar finansija Kantona Sarajevo Davor Čičić i ministrica za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Ivana Prvulović, dok su naš Sindikat predstavljali predsjednik Elvis Zornić, potpredsjednica Jasmina Lukovac i član Upravnog odbora Armin Hrelja.

Pregovori se vode u okviru potpisanih Principa za Protokol o vođenju pregovora između Vlade KS i reprezentativnog Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika za potpisivanje Kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike u organima državne službe KS.

Usaglašeno je oko 90 posto teksta Kolektivnog ugovora i postignut visok nivo konsenzusa, a nastavak pregovora biće održan naredne sedmice.