SVI SINDIKATI TREBAJU PODRŽATI SINDIKALNU BORBU VATROGASACA U FBIH

Samostalni sindikat kantonalnih državnih službenika i namještenika Sarajevo pozvao je Savez samostalnih sindikata BiH i Samostalni sindikat državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudske vlasti i javnim ustanovama u Federaciji BiH da se uključe u sindikalnu borbu koju vode vatrogasci u Federaciji BiH.

Kao što je poznato vatrogasci traže hitan sastanak sa premijerom Federacije BiH Fadilom Novalićem u vezi najavljenih zakonskih izmjena koje pogoršavaju materijalni položaj vatrogasaca u Federaciji BiH.

Nacrtom o izmjenama i dopunama Zakona o zaštiti od požara i vatrogastvu FBiH, konkretno je predviđeno brisanje člana 114. ovog zakona kojim bi se ukinuo dodatak na posebne uslove rada u visini 30 posto, a koji je Vlada Federacije BiH usvojila i uputila u dalju procedure.

Kao legitimni i reprezentativni predstavnici državnih službenika i namještenika u Kantonu Sarajevo u čijem sastavu se nalazi Profesionalna vatrogasna brigada Kantona Sarajevo tražimo da se što prije nađu rješenja za poboljšanje statusa svih vatrogasaca.

Sindikat traži i od predsjednika Saveza samostalnih sindikata BiH Ismeta Bajramovića, kao i od Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika u organima državne službe, sudske vlasti i javnim ustanovama u FBiH, čiji je predsjednik Salih Kruščica, konkretne mjere i akcije, jer je to svima od zajedničkog interesa.